KULTURA / Vánoce

Popis: Písecké betlémy.
Písecké betlémy.
26.11.2018

Nejkrásnější zákoutí Písku zdobí po dobu adventu originální betlémy

PÍSEK

Potěšte se pohledem na okouzlující betlémy, které po celý advent zdobí nejkrásnější zákoutí Písku.

Písek je krásné město a v čase adventu je skutečně plné betlémů. K vidění jsou nejen ty, které patří do projektu Písecké betlémy, ale také mnohé další. Pohled na jesličky nabízí například Divadlo Pod čarou, kostel Narození Panny Marie nebo kostel sv. Václava. O betlémy nebude nouze ani na vánoční výstavě Vánoce s Vojtěchem Kubaštou v Prácheňském muzeu.

Písecké betlémy
Pod vánočním stromem
První z rodiny Píseckých betlémů. Je od hlavy až k patě ze slámy a nechybí v něm žádná z tradičních figur. Nabízí pohled, který se neomrzí a byl inspirací pro celý projekt instalací betlémů v životní velkosti do historického centra města. V roce 2014 jej pro Písek vytvořil výtvarník Jiří Jedlička.

U kamenného mostu
Zhotovení krásné plastiky se v roce 2016 ujali studenti Střední uměleckoprůmyslové školy sv. Anežky České v Českém Krumlově. Ač jde o subtilnější dílo, tvoří přirozenou dominantu místa, které bylo pro jeho umístění zvoleno – prostoru před vstupem na Kamenný most ve směru od centra. Opravdu mimořádné kouzlo má při nočním osvětlení.

V hradebním příkopě
S pozadím kamenné zdi představuje kouzelnou scenérii. Je celý z kovu a své dovednosti při jeho výrobě v roce 2017 prokázali učni oboru Strojní mechanik SOŠ a SOU Milevsko pod vedením Miroslava Vachulky. Dílo vzniklo ve Středisku praktického vyučování ZVVZ MACHINERY, a.s.

U děkanského kostela
Další sourozenec Píseckých betlémů se zrodí ve Sladovně – největší dětské galerii v České republice. Na svět ho zde přivedou děti z píseckých mateřských škol pod vedením galerijního pedagoga Tomáše Novotného. Všichni už se těší, až spatří scénu zobrazující zrození spasitele viděnou očima těch nejmenších. Umístěn bude do vnější stěny děkanského kostela naproti faře.

Autor / zdroj: piseckebetlemy.cz

Doporučujeme

Zajímáte se o kosmetiku? Máte rádi kontakt s lidmi? Chcete si splnit své sny a přání?

Staňte se Avon Lady/Avon Gentlemanem! Staňte se Sales Leaderem! Nebo jen registrovaným zákazníkem. Registrace a vstupní materiály zdarma, žádné členské poplatky. AVON bude Váš koníček, přivýdělek a bude vás to bavit.
www.avon-registrace.eu

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Městská knihovna roku 2019 je v Písku

Písecká knihovna vyhrála desátý ročník soutěže o nejlepší městskou knihovnu roku. Stala se absolutním vítězem i vítězem v kategorii měst od 20 001 do

Post

Streetballisté opanovali písecké Velké náměstí, vítězství patří týmu Robilad

Už tradiční streetballový turnaj KOČÍ ALGORIT STREETBALL CUP slavil úspěch vysokou účastí hráčů, tým BSC boys dorazil dokonce až z Polska. V sobotu 17

Post

Expedice Tomáše Petrečka se na K2 dostala do výšky 8100 m.n.m. bez použití kyslíku

Výprava ve složení Tomáš Petreček, Marek Novotný a Pavol Lupták vyrazila v půlce července do pákistánské části Himalájí. Trojice měla v plánu usilovat

PARTNEŘI

www.avon-registrace.eu www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA