AKTUÁLNĚ / Vzdělávání a školy

Popis: Branný závod prověřil studenty středních škol z Písku.
Branný závod prověřil studenty středních škol z Písku.
4.10.2018

Závod prověřil brannou připravenost středoškoláků

PÍSEK

Závodem smíšených týmů, který prověřil znalosti a dovednosti středoškoláků v oblasti sportovně branných aktivit, si letošní 100. výročí československé státnosti připomněli v úterý 2. října studenti píseckých středních škol.

„Tuto svým způsobem jedinečnou soutěž v novodobých dějinách České republiky zaměřenou na přípravu občanů k obraně státu pořádala místní Jednota Československé obce legionářské a 1. ETALON ve spolupráci s Lesnickými školami v Písku za podpory Jihočeského kraje a města Písek,“ informuje Aleš Kudlák, pracovník krizového řízení.

„Cílem soutěže nebylo jen porovnání znalostí účastníků, ale také motivace k poznávání hodnot, které nám zanechali naši předkové, prohloubení znalostí o možnostech a působnosti jednotlivých složek integrovaného záchranného systému a také inspirace studentů k lepší týmové spolupráci a společnému řešení krizových situací.

Soutěže se zúčastnilo celkem sedm družstev. Po dvou vyslaly Vyšší odborná škola lesnická a Střední lesnická škola Bedřicha Schwarzenberga v Písku, Střední zdravotnická škola Písek a Střední zemědělská škola Písek. Jedno družstvo reprezentovalo písecké Gymnázium.

Soutěžilo se v kombinovaných týmech, jejichž složení určil los. Tím měla být podpořena schopnost spolupracovat a komunikovat i s neznámými lidmi a společně s nimi bojovat o vítězství. Středoškoláci poměřili své síly a znalosti například v běhu, topografii, střelbě na cíl, dopravních předpisech, zdravovědě, šplhu, požární prevenci, mezinárodní bezpečnosti či legislativě a historii vzniku Československa. V konečném hodnocení účastníků si nejlépe vedli studenti zemědělské školy

Chtěl bych poděkovat Michalu Grusovi, řediteli lesnických škol, za poskytnutí prostor auly, školního arboreta i vzduchovkové střelnice pro uskutečnění branného závodu,“ dodává Aleš Kudlák.

Autor / zdroj: Irena Malotová

Doporučujeme

Zajímáte se o kosmetiku? Máte rádi kontakt s lidmi? Chcete si splnit své sny a přání?

Staňte se Avon Lady/Avon Gentlemanem! Staňte se Sales Leaderem! Nebo jen registrovaným zákazníkem. Registrace a vstupní materiály zdarma, žádné členské poplatky. AVON bude Váš koníček, přivýdělek a bude vás to bavit.
www.avon-registrace.eu

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Hasiči mají za sebou rušnou Silvestrovskou noc

Celkem 176 požárů zaměstnalo hasiče v České republice během silvestrovských oslav. To je o 27 víc než v loňském roce a o 63 víc než v roce předloňském

Post

V Protivíně přivítají rok 2019 velkolepým ohňostrojem. Největším v jižních Čechách

Pokud chcete vidět XVI. novoroční program zakončený velkolepým ohňostrojem, přijeďte v úterý 1. ledna do malebného městečka Protivín.

Post

Parkourové hřiště nabídne prostor pro aktivní trávení volného času

Nová atraktivita zacílená především na mládež se nabízí jako součást Otavské cyklostezky na Jiráskově nábřeží v Písku. Za objektem střediska Diakonie

PARTNEŘI

www.avon-registrace.eu www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA