AKTUÁLNĚ / Vzdělávání a školy

Popis: Branný závod prověřil studenty středních škol z Písku.
Branný závod prověřil studenty středních škol z Písku.
4.10.2018

Závod prověřil brannou připravenost středoškoláků

PÍSEK

Závodem smíšených týmů, který prověřil znalosti a dovednosti středoškoláků v oblasti sportovně branných aktivit, si letošní 100. výročí československé státnosti připomněli v úterý 2. října studenti píseckých středních škol.

„Tuto svým způsobem jedinečnou soutěž v novodobých dějinách České republiky zaměřenou na přípravu občanů k obraně státu pořádala místní Jednota Československé obce legionářské a 1. ETALON ve spolupráci s Lesnickými školami v Písku za podpory Jihočeského kraje a města Písek,“ informuje Aleš Kudlák, pracovník krizového řízení.

„Cílem soutěže nebylo jen porovnání znalostí účastníků, ale také motivace k poznávání hodnot, které nám zanechali naši předkové, prohloubení znalostí o možnostech a působnosti jednotlivých složek integrovaného záchranného systému a také inspirace studentů k lepší týmové spolupráci a společnému řešení krizových situací.

Soutěže se zúčastnilo celkem sedm družstev. Po dvou vyslaly Vyšší odborná škola lesnická a Střední lesnická škola Bedřicha Schwarzenberga v Písku, Střední zdravotnická škola Písek a Střední zemědělská škola Písek. Jedno družstvo reprezentovalo písecké Gymnázium.

Soutěžilo se v kombinovaných týmech, jejichž složení určil los. Tím měla být podpořena schopnost spolupracovat a komunikovat i s neznámými lidmi a společně s nimi bojovat o vítězství. Středoškoláci poměřili své síly a znalosti například v běhu, topografii, střelbě na cíl, dopravních předpisech, zdravovědě, šplhu, požární prevenci, mezinárodní bezpečnosti či legislativě a historii vzniku Československa. V konečném hodnocení účastníků si nejlépe vedli studenti zemědělské školy

Chtěl bych poděkovat Michalu Grusovi, řediteli lesnických škol, za poskytnutí prostor auly, školního arboreta i vzduchovkové střelnice pro uskutečnění branného závodu,“ dodává Aleš Kudlák.

Autor / zdroj: Irena Malotová

Doporučujeme

Zajímáte se o kosmetiku? Máte rádi kontakt s lidmi? Chcete si splnit své sny a přání?

Staňte se Avon Lady/Avon Gentlemanem! Staňte se Sales Leaderem! Nebo jen registrovaným zákazníkem. Registrace a vstupní materiály zdarma, žádné členské poplatky. AVON bude Váš koníček, přivýdělek a bude vás to bavit.
www.avon-registrace.eu

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Zastupitelé budou vybírat z pěti návrhů řešení lokality bývalých kasáren

Písečtí zastupitelé budou na svém mimořádném jednání v dubnu rozhodovat o tom, podle jakého z pěti návrhů se začne projektovat nová městská čtvrť se s

Post

Nová stezka z komerční zóny slouží chodcům i cyklistům

Bezpečnou cestu z písecké komerční zóny na Hradiště zajistí zhruba 400 metrů dlouhá stezka pro chodce a cyklisty. Zkolaudována byla koncem února a nyn

Post

Michal Hrůza vystoupí v rámci klubového turné 22. března v Písku

Ještě než se zpěvák Michal Hrůza s Kapelou Hrůzy zavře do nahrávacího studia, vyrazí za svými fanoušky. Na klubovém turné zazní oblíbené hitovky, ale

PARTNEŘI

www.avon-registrace.eu www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA