SPORT / Fotbal

Popis:
29.8.2016

Mladí Sparťané znovu získali putovní KOČÍ CUP

PÍSEK

Devátý ročník fotbalového turnaje KOČÍ CUP pro nadějné talenty skončil stejně jako předešlý celkovým vítězstvím pro hráče AC Sparta Praha, který ve finále pokořil slovenský AS Trenčín 8:2.

Potřetí v šestiletém cyklu mezinárodního turnaje KOČÍ CUP se o víkendu 27. - 28. srpna představily fotbalové naděje ročníku 2007 a mladší na hřišti Městského sportovního areálu v Písku.

Dva dny dětské radosti a fotbalu vyvrcholily finálovým zápasem, ve kterém se střetly týmy AC Sparta Praha a AS Trenčín. Pro Sparťany byl poslední zápas jednoznačný, o vítězství rozhodli poměrem vstřelených branek 8.2.

„Turnaj se nám líbil, i když herně se nám povedl víc až druhý den, kde už kluci museli víc makat a hrábli si na dno. Pochopili, co po nich chceme, snažili se a začali víc běhat. Jsou to děti, jednou se jim daří, podruhé zas ne. Zjistili jsme, na čem musíme pracovat. Přesto jsme byli lepší, než všechny zúčastněné týmy. Za rok bychom přijeli rádi vítězství obhájit,“ hodnotil výkony svého týmu Aleš Vytlačil, jeden z trenérů AC Sparta Praha.

Na turnaji špičkových klubů České republiky a Slovenska nechyběli domácí fotbalisté FC Písek, v boji 15. místo vyhrál 4:2 nad týmem SKP České Budějovice 2006.

Nejlepší mezi Jihočechy bylo družstvo SKP České Budějovice 2007 na šestém místě, čtrnácté místo patřilo FC MAS Táborsko.

„Bez mladých sportovců, jejich trenérů a rodičů by takový turnaj nebyl. Jakýkoliv sport by bez jejich obětavosti nemohl být provozován. Všem k umístění gratuluji,“ uvedla při slavnostním vyhlášení výsledků starostka města Písek Mgr. Eva Vanžurová.

„Všem účastníkům chci poděkovat za to, že přijeli a předvedli velké a krásné výkony. Dík patří také trenérům, protože rozvíjejí mládež ve sportu, a bez rodičů by to také nešlo. Věřím, že tady roste budoucí generace velkých fotbalistů, která pozvedne český fotbal na evropské i světové úrovni. Budu se na vás těšit zase za rok,“ řekl Tomáš Kočí, ředitel stavební firmy KOČÍ a.s., která je generálním sponzorem turnaje KOČÍ CUP celých devět let jeho existence.

Turnaj KOČÍ CUP se odehrál pod záštitou Jihočeského kraje, generálním partnerem je KOČÍ a.s., pořadatelem Hotel OTAVARÉNA. Akce byla realizována za finanční podpory města Písku.


Individuální ocenění

Nejlepší hráč: Kryštof Čížek (SK Slavia Praha)

Nejlepší střelec: Jakub Zachar (SK Sigma Olomouc) - 15 branek

Nejlepší brankář: Miloš Kolář (AC Sparta Praha)


Pořadí ve skupině A: 1. SK Slavia Praha, 2. FC Spartak Trnava, 3. SK Sigma Olomouc, 4. SKP České Budějovice, 5. MŠK Žilina, 6. SKP České Budějovice 2006, 7. FC Písek, 8. ABC Braník Praha


Pořadí ve skupině B: 1. AS Trenčín, 2. AC Sparta Praha, 3. MFK Vítkovice, 4. ŠK Slovan Bratislava, 5. Bohemians Praha, 6. FC Sparta Brno, 7. 1.FK Příbram, 8. FC MAS Táborsko


Čtvrtfinále:

SK Slavia Praha - ŠK Slovan Bratislava 5:3

Trnava - Vítkovice 3:2p

SK Sigma Olomouc - AC Sparta Praha 1:4

SKP České Budějovice - AS Trenčín 3:4


Semifinále:

SK Slavia Praha - AC Sparta Praha 1:2p

FC Spartak Trnava - AS Trenčín 3:4


o 15. místo: FC Písek - SKP České Budějovice 2006 4:2

o 13. místo: FC MAS Táborsko - ABC Braník Praha 6:7p

o 11. místo: FC Sparta Brno - 1.FK Příbram 2:5

o 9. místo: MŠK Žilina - Bohemians Praha 2:3

o 7. místo: ŠK Slovan Bratislava - MFK Vítkovice 6:3

o 5. místo: SK Sigma Olomouc - SKP České Budějovice 6:2

o 3. místo: SK Slavia Praha - FC Spartak Trnava 6:4

finále: AC Sparta Praha - AS Trenčín 8:2


Konečné pořadí KOČÍ CUP 2016:

1. AC Sparta Praha
2. AS Trenčín
3. SK Slavia Praha
4. FC Spartak Trnava
5. SK Sigma Olomouc
6. SKP České Budějovice 2007
7. ŠK Slovan Bratislava
8. MFK Vítkovice
9. Bohemians Praha
10. MŠK Žilina
11. 1.FK Příbram
12. FC Sparta Brno
13. ABC Braník Praha
14. FC MAS Táborsko
15. FC Písek
16. SKP České Budějovice 2006

Autor / zdroj: Diana Procházková

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Svatomartinská neděle zve na Kamenný most. Akce vyvrcholí krásným ohňostrojem

Po Kamenném mostě v neděli 11. listopadu přicválá svatý Martin na bílém koni. Šermířská a divadelní společnost Rival přichystala pro tuto příležitost

Post

Topíte, topíte a pořád hodně platíte? Už nemusíte!

Zimní počasí se blíží stále rychleji. Díky sychravému počasí jsme již zahájili topnou sezónu. To má za následek samozřejmě větší odběr, elektřiny, ply

Post

Závod prověřil brannou připravenost středoškoláků

Závodem smíšených týmů, který prověřil znalosti a dovednosti středoškoláků v oblasti sportovně branných aktivit, si letošní 100. výročí československé

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě