CESTOVÁNÍ / Hrady a zámky

11.3.2010

Kostely čeká v květnu přesčas

Kostely a chrámy po celé České republice zavřou v pátek 28. května až v jednu hodinu po půlnoci. Akce Noc kostelů se uskuteční podruhé v historii a jejím smyslem je nenásilným způsobem zprostředkovat návštěvníkům pozitivní zkušenost s církví.

"Návštěvníci budou mít možnost se v otevřených chrámech setkat s křesťanstvím prostřednictvím hudby či divadelních představení," vysvětlil tiskový mluvčí Aleš Pištora a dodal, že návštěvníkům se zpřístupní běžně nepřístupné části kostelů jako varhanní kůry, věže či krypty.

Akce začala v roce 2005 ve Vídni a během čtyř let se rozšířila do celého Rakouska a odtud do Čech. V roce 2009 se poprvé konala i v České republice a tehdy se k ní připojily kostely a modlitebny ve čtyřech českých krajích. V Plzni ji návštěvníci vyhlásili jako druhou nejlepší kulturní událost.

Letošní Noci kostelů se zúčastní i Pražská arcidiecéze a další desítky kostelů a kaplí. Akci podpořil i kardinál Miloslav Vlk a nový pražský arcibiskup Dominik Duka.

Autor / zdroj: Mediafax

Doporučujeme

Zajímáte se o kosmetiku? Máte rádi kontakt s lidmi? Chcete si splnit své sny a přání?

Staňte se Avon Lady/Avon Gentlemanem! Staňte se Sales Leaderem! Nebo jen registrovaným zákazníkem. Registrace a vstupní materiály zdarma, žádné členské poplatky. AVON bude Váš koníček, přivýdělek a bude vás to bavit.
www.avon-registrace.eu

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

FolkyTonk 2020 – Šance pro mladé hudební talenty

Je tu šance pro mladé hudebníky ve věku do 26 let, jednotlivce i kapely hrající žánr folk, country, folk-rock, folk-blues, bluegrass, rock n´ roll a j

Post

Jihočeské památky ožijí adventem

Adventem ožijí také jihočeské památky. Jejich mimořádně bohatý a pestrý adventní program nechá každého spolehlivě zapomenout na všechno, co je ještě „

Post

Čokoláda, po které se nepřibírá

Dobrý pocit z každého sousta mléčné belgické čokolády obsažené v adventních kalendářích organizace DEJME DĚTEM ŠANCI zahřívá u srdce všechny, kteří od

PARTNEŘI

www.avon-registrace.eu www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA