AKTUÁLNĚ / Společnost

Známe vítězné projekty PRO Budějce
Mezi velkými projekty vyhrál projekt ´Pumptrack Havlinda´. Ilustrační foto. 
Autor / zdroj foto: probudejce.cz

České Budějovice

Občané Českých Budějovic svými hlasy rozhodli o projektech, které se budou v příštím roce realizovat z participativního rozpočtu města.

„Zapojení veřejnosti do veřejného dění a dát prostor pro návrhy prospěšných projektů na území města je hlavním smyslem participativního rozpočtu. Na poprvé vysoký počet shromážděných projektů a zájem veřejnosti o ně nám ukázal, jakým směrem se může město dál rozvíjet a jak občané vnímají veřejný prostor," shrnuje výsledky náměstek Juraj Thoma. Rada města rozhodla, že podpořeny budou všechny projekty, které se vešly do jednotlivých finančních rámců.

„V kategorii malých projektů se do vyčleněné částky 2 milióny korun vešlo prvních sedm projektů s nejvyšším počtem hlasů. Z velkých projektů s finančním rámcem 3 milióny korun budeme realizovat první tři, které taktéž obdržely nejvíce hlasů. Celkem se do hlasování zapojilo 1 568 Budějčáků, a my děkujeme za jejich hlasy. Již nyní se těšíme na realizaci vítězných projektů a další zajímavé nápady a řešení," uzavírá Thoma. Všechny projekty jsou přehledně uvedeny na webové stránce věnované participativnímu rozpočtu. Nevítězné projekty mohou být podány do dalšího ročníku participativního rozpočtu.

Vybrané vítězné projekty :: Velké projekty

1.   Pumptrack Havlinda

2.  Pohybový park Nemanice

3.  Havraní náměstí

Vybrané vítězné projekty :: Malé projekty

1.     Lavičky nad vodou

 

2.     Zeleno-modré srdce Nového Vráta

 

3.     Branišovský les pro děti

 

4.     Tréninkové, posilovací a překážkové hřiště Kaliště

 

5.     Květnaté pásy a hmyzí hotely

 

6.     Obnovme polní cesty

 

7.     Osvěžení (se) v centru města

Autor / zdroj: Petr Ferebauer

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.