AKTUÁLNĚ / Ekologie

Budějovice budou mít nový sběrný dvůr na letišti
Nebezpečný odpad - ilustrační foto. 
Autor / zdroj foto: Envato Elements

České Budějovice

Čtvrtý stabilní sběrný dvůr, který doplní ty stávající v Dolní a Plynárenské ulici a na Švábově Hrádku, bude umístěn v areálu letiště Planá u Českých Budějovic v blízkosti u jeho vjezdu.

Po mnohaletém úsilí se nám podařilo najít vhodné místo, které právě v jižní části našeho města chybí. Dobrá je i jeho dostupnost a únosná vzdálenost. Pozemek je ve vlastnictví Krajského školního hospodářství a s jeho vedením jsme jednali o možnosti uzavření smlouvy na pronájem pozemku v délce tří let a také o výši ročního nájemného, které bude hradit město,“ uvedl k novince náměstek primátora Ivo Moravec s tím, že technické vybavení příslušnými nádobami a kontejnery včetně případných stavebních úprav pozemku by bylo financováno společností FCC.

Samotný provoz dvora bude hrazen z městského rozpočtu. Jde nám o zlepšení možností i komfortu pro občany v oblasti odpadového hospodářství. Připomínám, že tato frekventovaná služba je pro místní zcela zdarma,“ dodává náměstek Ivo Moravec.  Nový sběrný dvůr začne sloužit svému účelu v roce 2022.

Autor / zdroj: Renáta Kollarczyková

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.