AKTUÁLNĚ / Doprava

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
Autor / zdroj: ingimage/Leviathan
8.1.2021

Vozidla MHD v Budějovicích stále v prázdninovém režimu

České Budějovice

Městská hromadná doprava v Českých Budějovicích i nyní nadále pokračuje v provozu dle prázdninového režimu.

„V návaznosti na rozhodnutí Vlády České republiky o prodloužení mimořádných opatření do 22.ledna 2021, týkajících se mimo jiné také omezení prezenční formy výuky u žáků základních a středních škol, a také koordinační porady krizového řízení, požádalo vedení města dopravní podnik o prodloužení prázdninového režimu MHD, a to prozatím do pátku 22. ledna 2021,“ uvedl náměstek primátora Viktor Lavička.

Dodal také, že na základě informací z dopravního podniku se v tomto období rapidně snížila obsazenost, která se ve špičkách pohybuje okolo 50 procent celkové kapacity vozidel, v ostatních časech je naplněnost vozů MHD ještě nižší.

Autor / zdroj: -cra-

DALŠÍ ČLÁNKY

Na jihu Čech začalo očkování proti covidu-19. První vakcínu dostal emeritní primář infekčního oddělení českobudějovické nemocnice

Prvním očkovaným Jihočechem proti covidu-19 se stal na Silvestra emeritní primář infekčního oddělení českobudějovické nemocnice Václav Chmelík. Podle

Čtyřiadvacátá dokumentární Ji.hlava začíná za čtyři dny – a bude on-line

Půjde o zcela plnohodnotný ročník, který nabídne více než 270 filmů, debaty s režiséry, diskuse Inspiračního fóra i program pro děti. Festival otevře

Zapečená cuketa

Jednoduché zapečené jídlo, které může být skvělou krémovou přílohou plnou chuti, aniž by bylo příliš tučné. Pro lehkou večeři podáváme se salátem.

DNES SE STALO

HISTORIE

17. ledna 1584

byl první den platnosti gregoriánského kalendáře v Čechách. Úterý 17. ledna následovalo po pondělí 6. ledna juliánského kalendáře.

HISTORIE

17. ledna 1921

vznikla Československá obec legionářská, která sdružovala bývalé příslušníky zahraničního odboje v tehdejším Československu.

KULTURA

17. ledna 1929

se v komiksu poprvé objevila postava Pepka námořníka.

POZVÁNKA OBRAZEM