AKTUÁLNĚ / Krimi

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
Autor / zdroj: ingimage / Leviathan
3.8.2020

Tři hledané osoby předali strážníci do rukou policistů

ČESKÉ BUDĚJOVICE

Během dvou dnů předali strážníci do rukou policistů tři osoby, které se právě ocitly v hledáčku Policie ČR. V jednom případě se dokonce strážníci dostali na půdu městského útulku, kde se ukrýval hledaný muž.

Jedenatřicetiletou ženu, která se v pátek 31. července ocitla v hledáčku policistů, nalezli strážníci v průběhu běžné kontrolní činnosti na sídlišti Máj. Strážníci jí oslovili, když postávala před domem v ulici V. Volfa. Po ověření její totožností ženu převezli na služebnu Policie ČR v Plavské ulici, kde jí předali do rukou policistů.

V sobotu 1. srpna krátce po šesté hodině ranní vyjížděla hlídka městské policie do městského útulku v ulici Na Zlaté stoce. Zdejší zaměstnankyně totiž při příchodu do areálu zastihla uvnitř neznámého muže. Muž se choval zmateně a na přítomnost ženy reagoval útěkem do skrytých zákoutí útulku. Při příjezdu strážníků se měl dotyčný právě schovávat v půdních prostorách stájí pro koně. Strážníci muže nalezli a vyzvali ho k opuštění prostoru. Muž výzvy uposlechl. Strážníci vzápětí zjistili, že se jedná o policisty hledaného jedenatřicetiletého muže z Písecka. Na místo proto přivolali hlídku Policie ČR, která si muže převzala k dalšímu opatření.

Téhož dne krátce před čtvrtou hodinou odpolední přijalo operační středisko městské policie oznámení o hledané mladé ženě, sedící poblíž areálu STK v Nádražní ulici. Strážníci sedmnáctiletou dívku odpovídající popisu nalezli v Klaricově ulici. Dívka měla odejít z domova ve čtvrtek 30. července, od té doby o ní příbuzní neměli žádné zprávy. Strážníci dívku po ověření její totožnosti převezli na Obvodní oddělení Policie ČR. Zde jí předali do rukou policistů.


Autor / zdroj: Věra Školková

DALŠÍ ČLÁNKY

Zapečená cuketa

Jednoduché zapečené jídlo, které může být skvělou krémovou přílohou plnou chuti, aniž by bylo příliš tučné. Pro lehkou večeři podáváme se salátem.

V pěti ze sedmi okresů v kraji není žádný pozitivní případ. Aktuálně je pozitivních už jen 10 Jihočechů

V pěti ze sedmi jihočeských okresů neevidovali hygienici k úterní 18. hodině žádný aktivní případ onemocnění COVID-19. K Českobudějovicku, Českokrumlo

Jihočeský kraj získal pro III. kolo kotlíkových dotací dalších 119,7 milionu Kč

Dalších 119,7 milionu korun. Tuto částku získal Jihočeský kraj k navýšení finančních prostředků pro III. kolo kotlíkových dotací z programu Nová zelen

DNES SE STALO

VYNÁLEZY24. září 1815

po řadě neúspěšných pokusů proběhla první zkušební jízda českého parovozu Josefa Božka, první tohoto druhu na kontinentě.

AUTO-MOTO24. září 1948

byla založena firma Honda Motor Comp., japonský výrobce osobních a nákladních automobilů a motocyklů.

ZAJÍMAVOSTI24. září 1957

byl v noci z 24. září na 25. září uveden do provozu první československý jaderný reaktor.

POZVÁNKA OBRAZEM