VOLNÝ ČAS / Pod širým nebem

Molo u nového úseku ferraty Hluboká
Molo u nového úseku ferraty Hluboká. 
Autor / zdroj foto: Lucie Jozová

Hluboká nad Vltavou

Novou zajištěnou lezeckou trasu, neboli ferratu III, otevřeli pro veřejnost zástupci města Hluboká nad Vltavou v loňském roce. Třetí trasa tohoto druhu je vedena opět nad hladinou Vltavy několik kilometrů po proudu od Hluboké a na rozdíl od předchozích dvou se nachází na pravém břehu řeky a přístupná je od včerejška stejně jako ty ostatní i z mola. 

Ferrata se stala v posledních letech oblíbeným místem k aktivnímu trávení volného času. Důvodem je její umístění v krásné přírodě, její relativní nenáročnost a přístupnost. Dojet si k prvním dvoum úsekům může návštěvník po cyklostezce a k tomuto nejnovějšímu úseku také vozem až na přilehlé parkoviště. Mnohem atraktivnější je však využití malého plavidla a přístupových mol, kterými jsou vybaveny všechny tři úseky. V okolí Hluboké a Českých Budějovic se nachází řada půjčoven a vlastní plavidlo je možné také „ustájit“ v hlubockém sportovním přístavu nebo u nově vybudovaných .

V tuto chvíli disponuje město již téměř desítkou mol, které udržuje. „Máme radost, že zájem o vodní turistiku roste nejen u návštěvníků, ale také u místních,“ říká David Šťastný, jednatel Sportovně relaxačního areálu v Hluboké nad Vltavou. „Dostupnost turistických cílů jako jsou ferraty, nedaleký Karlův Hrádek a skalní útvar Baba po řece Vltavě je zásadní a nabízí návštěvníkům netradiční způsob dopravy vedle již běžných aktivit jako je cyklo a pěší turistika,“ dodává radní města Jindřich Soukal.

Autor / zdroj: Lucie Jozová

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.