SPORT / Sport

Starosta Stržínek přivítal mistry světa
 
Autor / zdroj foto: Jakub Mikuš

Valašské Meziříčí

Juniorské mistry světa v nohejbale Daniela Bílého, Davida Majštiníka a Tomáše Andrise hostil na radnici starosta Robert Stržínek. Poděkoval jim za vzornou reprezentaci Valašského Meziříčí a popřál mnoho úspěchů do další sportovní kariéry.

Odchovanci Nohejbalového klubu Valašské Meziříčí Daniel Bílý, David Majštiník a Tomáš Andris, kteří aktuálně hájí barvy extraligového NK Austin Vsetín, ovládli zářijové mistrovství světa hráčů do 21 let v Rumunsku. Česká výprava na šampionátu totiž jednoznačně dominovala. Rodák z Valmezu Tomáš Andris se spoluhráči Nicolasem Trucem a Zdenkem Kalousem zvítězili v soutěži dvojic, když ztratili jediný set ve finále proti Slovensku. Ještě suverénnější byli další Meziříčané Daniel Bílý s Davidem Majštiníkem, kteří s týmovými kolegy Filipem Hokrem a střídajícími Lukášem Tolarem a Zdenkem Kalousem bez ztráty setu opanovali všechny zápasy v kategorii trojic.

„Tomáš, Daniel a David jsou důkazem toho, že práce s mládeží ve valašskomeziříčských oddílech a klubech je na vysoké úrovni. Jsou pro nás jasným signálem, že pravidelná podpora sportovních aktivit dětí ze strany města má smysl a může ke sportu motivovat další,“ nešetřil chválou starosta Robert Stržínek, který trojici mistrů světa i s jejich trenérem Martinem Andrisem přivítal na radnici. „Kluci patří nejen ke špičkovým hráčům v rámci naší malé republiky, ale  jsou také nejlepšími juniorskými nohejbalisty na světě. Moc jim děkuji za vzornou reprezentaci města Valašské Meziříčí a pevně věřím, že výčet jejich úspěchů ještě rozhodně není u konce,“ uzavřel s úsměvem starosta Stržínek.

Autor / zdroj: Jakub Mikuš

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.