EKONOMIKA / Firmy

V Ostravě vyrostlo nové vývojové centrum světelné techniky. Bude vyvíjet technologie pro indický automobilový trh.
 
Autor / zdroj foto: Eliška Radváková

Ostrava

Přední indický výrobce osvětlovací techniky pro automobilový průmysl Lumax Industries Limited otevřel nové vývojové centrum v České republice. Technologické centrum, umístění v průmyslové zóně CTPark v Ostravě-Hrabové, je první vývojovou kanceláří společnosti Lumax v Evropě. Cílem je technologický vývoj automobilových světel pro indický trh. V Ostravě se budou vyvíjet technologie a světelné komponenty také pro značku Škoda a její osobní automobily vyráběné v Indii.

Společnost Lumax Industries Limited se sídlem v Gurugramu v Indi je lídrem na indickém trhu s automobilovým osvětlením. Hlavním cílem českého vývojového centra (Lumax Industries Czech) bude vývoj špičkových technologií automobilového osvětlení a jejich přizpůsobení indickému trhu.

„Obecně platí, že v automobilovém průmyslu se nové a inovativní technologie zavádějí nejprve v Evropě a poté se dostávají na ostatní světové trhy. Právě prostřednictvím technologického centra v Ostravě chceme urychlit zavádění inovací v Indii,“ uvedl Vineet Sahni, CEO & Senior Executive Director, Lumax Industries Limited, a doplnil: „V Indii spolupracují evropští a indičtí výrobci OEM s konstrukčními centry v Evropě, takže české technologické centrum Lumax pro ně bude takovou vstupní branou, která jim pomůže v komunikaci a v urychlení vývojového procesu vozidel.“

Kromě vývoje samotných technologií se české technologické centrum bude zabývat zvyšováním inženýrských kompetencí v rámci celé mezinárodní skupiny Lumax. To zahrnuje činnosti spojené s procesy inženýrského vývoje, s vytvářením vlastních inženýrských nástrojů a softwaru nebo se školením.

„Konkrétně se jedná například o design optiky, elektronického hardwaru nebo softwaru světel pro automobily včetně různých CAE analýz a simulací. Soustředit se budeme zejména na vývoj elektroniky a softwaru, což jsou jednoznačně hlavní stavební kameny budoucích technologií,“ popisuje Todd C. Morgan, Chief Technology & Innovation Officer, Lumax Industries Limited.

V současné době má technologické centrum Lumax v Ostravě 14 zaměstnanců. Během následujících tří let je v plánu jejich počet rozšířit na minimálně 35 lidí, hlavně vysoce kvalifikovaných inženýrů, designérů, programátorů nebo konstruktérů.

„Nové obchodní příležitosti pak mohou přinést další rozšíření ostravského týmu. Ostrava a její okolí je pro nás klíčovým místem pro hledání nových talentů v oboru automobilového osvětlení. Je tady skvělá a uznávaná technická univerzita VŠB-TU Ostrava, se kterou plánujeme navázat bližší spolupráci, například v oblasti zadávání diplomových prací nebo stáží pro studenty,“ doplňuje na závěr Zuzana Vitamvásová, HR & Legal Senior Manager, Lumax Industries Limited. 

Autor / zdroj: Eliška Radváková

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.