CESTOVÁNÍ / Náš tip

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
Autor / zdroj: Pixabay
10.11.2018

Svatomartinská neděle zve na Kamenný most. Akce vyvrcholí krásným ohňostrojem

PÍSEK

Po Kamenném mostě v neděli 11. listopadu přicválá svatý Martin na bílém koni. Šermířská a divadelní společnost Rival přichystala pro tuto příležitost na motivy příběhu římského vojáka a pozdějšího světce nové představení.

Program začíná v 10 hodin dopoledne vystoupením kapely Beelee Beat z Deele. Potom bude jenom na vás, co si vyberete z nabízených lákadel. Loutková pohádka O hradu Veveří určitě zaujme ty nejmenší. Čekají nás taneční představení skupin T Dance a ZIP. Ve stáncích na mostě bude zase spousta hezkých věcí a dobrot. Dospěláci určitě rádi ochutnají letošní martinské víno z českých a moravských vinařství. Pohoda, dobrá nálada, setkávání s přáteli a hezký den je to, co bychom pro vás chtěli vytvořit, láká návštěvníky za pořadatelský spolek Lenka Krejčová.

Svatý Martin přijede v pravé poledne za zvuku fanfár trubačů z lesnických škol. Šermířská a divadelní společnost Rival přichystala pro tuto příležitost na motivy příběhu římského vojáka a pozdějšího světce nové představení. Zazpívat a zahrát potom přijde kapela Congrass.

Odpoledne bude v Divadle Pod čarou dětská diskotéka. Až se setmí, půjdou děti s lampiony přes Kamenný most, kde na ně bude čekat parádní ohňostroj. Zkrátka celý den bude stát za to, dodává Lenka Krejčová.


Autor / zdroj: Irena Malotová

DALŠÍ ČLÁNKY

Zapečená cuketa

Jednoduché zapečené jídlo, které může být skvělou krémovou přílohou plnou chuti, aniž by bylo příliš tučné. Pro lehkou večeři podáváme se salátem.

V pěti ze sedmi okresů v kraji není žádný pozitivní případ. Aktuálně je pozitivních už jen 10 Jihočechů

V pěti ze sedmi jihočeských okresů neevidovali hygienici k úterní 18. hodině žádný aktivní případ onemocnění COVID-19. K Českobudějovicku, Českokrumlo

Jihočeský kraj získal pro III. kolo kotlíkových dotací dalších 119,7 milionu Kč

Dalších 119,7 milionu korun. Tuto částku získal Jihočeský kraj k navýšení finančních prostředků pro III. kolo kotlíkových dotací z programu Nová zelen

DNES SE STALO

LETECTVÍ19. září 1783

byl uskutečněn první let balónem postaveném Montgolfierem. Posádka byla složena z kohouta, kačeny a ovce.

VĚDA19. září 1837

Jan Evangelista Purkyně poprvé formuloval svou buněčnou teorii stavby těl živočichů.

ŠKOLA19. září 1899

císařským rozhodnutím byla v Brně zřízena Česká vysoká škola technická.

POZVÁNKA OBRAZEM