VOLNÝ ČAS / Zoologické zahrady

Den zvířat v Zoo Ostrava
Ara arakanga v Zoologické zahradě Ostrava.  
Autor / zdroj foto: Monika Vlčková

Ostrava

V sobotu 1. října se v Zoologické zahradě a botanickém parku Ostrava uskuteční oslavy svátku všech živých bytostí. U příležitosti Dne zvířat bude připraven speciální program pro malé i velké návštěvníky. Přijďte se dozvědět o vzácných druzích naší přírody i zástupců exotické fauny. Svou návštěvou zároveň podpoříte záchranu těch nejohroženějších druhů.

Program Dne zvířat v Zoo Ostrava bude probíhat po celý den na několika místech v areálu. Své výrobky a další aktivity k problematice ochrany zvířat představí u pavilonu Tanganika žáci a jejich učitelé ze ZŠ Školská z Karviné. Ve vyhlídce Čitván se členové ČSOP Carpathia zaměří na velké šelmy v Beskydech. Zájemci se dozvědí aktuální informace o jejich situaci v přírodě a chybět nebudou ani šelmí aktivity pro děti.

Divadlo loutek připravilo pro návštěvníky soutěž týkající se podmořského světa. Kdo se zúčastní, může se zapojit do losování o lístky na nejnovější představení Divadla loutek. Na stánku, který lidé najdou u expozice s domácími zvířaty, divadelníci dětem ukáží i dekorace a loutky z připravované pohádky Ani ryba, ani krab, dojde i na kratinké scénky a pro prvních 100 soutěžících je nachystána speciální mořská vystřihovánka. Společná soutěž Zoologické zahrady a divadla poběží i po skončení Dne zvířat.

V provozu bude i safari expres, který projíždí přímo výběhy mezi stády vzácných kopytníků. Kromě toho bude v zoo po celý den probíhat komentované setkání u vybraných druhů zvířat dle aktuálního harmonogramu:

9:30   pandy
10:00 medvědi a hulmani
11:30 mandrilové
12:00 šimpanzi
13:00 ary
začátek 13-13:30 denní péče o slony
14:30 hroši
15:00 medvědi a hulmani
16:45 medvědi a hulmani

Akce se uskuteční jen za pěkného počasí.


Historie Dne zvířat

Světový Den zvířat připadá na 4. října. Oslavy souvisejí s Františkem z Assisi, jehož svátek se připomíná právě tento den. Svatý František proslul svou láskou ke všem stvořením, tedy i ke zvířatům. V ČR se Den zvířat slaví od roku 1994 a i v Zoo Ostrava se stal tradiční akcí. 

Návštěvou Zoo Ostrava pomáháte chránit zvířata a rostliny po celém světě. Z každého Vašeho vstupu putují 3 Kč na záchranu ohrožených druhů přímo ve volné přírodě. Děkujeme!

Autor / zdroj: Šárka Nováková

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.