KAM NA VÝLET / Rozhledny a lanovky

Rozhledna Onen svět.
Rozhledna Onen svět
Rozhledna Onen svět. 
Autor / zdroj foto: Rozhledna Onen svět

Rozhledna Onen svět / Onen Svět

Kruhovému výhledu z kryté plošiny rozhledny Onen svět ve výšce 11 metrů brání východním směrem vrchol zalesněného kopce. K vidění je jaderná elektrárna Temelín, zámek Orlík a část vodní plochy stejnojmenného přehradního jezera, Brdy s Prahou, Šumava s Boubínem a Bobíkem, Kleť či Cukrák.

Dřevěná konstrukce vysoká 15 metrů byla postavena v roce 2001. Stojí v nadmořské výšce 620 metrů na bočním vrcholu kopce Hrby na pomezí Středočeského a Jihočeského kraje. Na jaře 2006 byla rozhledna opravena a nově natřena. Přibyla výstavní místnost v jejích útrobách.

Odbočka k rozhledně začíná v obci Lašovice, která se nachází na silnici z Milešova do Kovářova (Milevska). Celkem kilometrové stoupání vede nejprve 700 metrů po hladkém asfaltu do prudkého až příkrého kopce mezi loukami. Zbylých 300 metrů lesem je už rovina a dokonce i mírné klesání. Silnice končí přímo na parkovišti před turistickou chatou vedle rozhledny. Pokračováním zelené značky je polní kamenitá cesta ústící na silnici v Lašovic do Milešova.


Připraveno ve spolupráci se serverem www.rozhlednovymrajem.cz.

Autor / zdroj: -red -

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.